KULTŪROS KRONIKOS iš arti – 2009 m. įvykdyti aštuoni lietuviškos muzikos retrospektyviniai koncertai Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Raseiniuose, Druskininkuose, Biržuose. Atlikėjai – valstybiniai kolektyvai – Trimitas, Kauno valstybinis choras, dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, Sabina Martinaitytė, Audronė Eitmanavičiūtė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto dainavimo specialybės studentai Liudas Mikalauskas, Andrius Apšega. Naują kūrinį specialiai šiai programai sukūrė kompozitorius Sigitas Mickis.
Choreografinis – muzikinis spektaklis KELK, BROLELI – 2010 m., kartu su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“. Muziką šiam projektui kūrė kompozitoriai Giedrius Svilainis ir Vidmantas Bartulis (scenarijaus autorius, Liudvikas Jakimavičius, režisierius Albertas Vidžiūnas). Choreografiniu – muzikiniu spektakliu ansamblis „Lietuva“ ketino ne tik originaliai pažymėti savo 70–ąją gimtadienio sukaktį, bet ir perteikti naująjį požiūrį į tautinio meno žanrus. Todėl ansamblio atpažįstamą stilistiką praturtino specialieji efektai, folkloro bei džiazo muzika, įprasminami solistų Irenos Starošaitės ir Edmundo Seiliaus numerių.
CHOPIN LT – 2010 m. F. Chopino 200 gimimo metinių proga išleistas pianistės Šviesės Čepliauskaitės CD, kuriame Chopino muziką „perneria“ lietuvių kompozitorių Vidmanto Bartulio, Leono Povilaičio, Teisučio Makačino, Dalios Raudonikytės – With, Jono Tamulio ir Zitos Bružaitės fortepijoninės kompozicijos. CD pristatymas įvyko ne tik Lietuvoje, bet ir Osle (Norvegija).
LIETUVIŲ MUZIKA EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖSE – 2010 m. Projektas įgyvendintas su Lietuvos ansamblių tinklu (LAT) Duisburge (Vokietija), kartu su naująją lietuvišką muziką pristatančia kompaktine plokštele. Koncerto Duisburge metu ir kompaktinėje plokštelėje pristatyti kompozitorių Vykinto Baltako, Osvaldo Balakausko, Egidijos Medekšaitės, Loretos Narvilaitės, Nomedos Valančiūtės kūriniai.
SEANSAS: ATSARGIAI-PREMJERA – 2011 m./2012 m. Vilniaus kongresų salėje 2011 m. gegužę įvyko unikalus koncertas. Buvo pasitelkti ryškūs šalies muzikos autoriai (Vaclovas Augustinas, Algirdas Martinaitis, Faustas Latėnas, Zita Bružaitė, Linas Rimša, Giedrius Puskunigis, Gintaras Sodeika), Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atlikėjai, aukščiausios klasės garso/vaizdo technologinės priemonės, kurias kūrė video menininkai Grėtė Krivickaitė ir Džiugas Katinas. Projektas buvo vėliau pakartotas, o 2012 m. realizuota jo garso bei vaizdo DVD. Koncertai ir DVD skirti Lietuvos kompozitorių sąjungos 70 – mečiui ir lietuvių šiuolaikinės muzikos populiarinimui.
KONCERTŲ CIKLAS „KAUNO MUZIKOS KŪRĖJAI: TARP GARSO IR TYLOS“ – 2011 m. LKS Kauno skyrius pažymėjo 40 – sias savo sukakties metines koncertais, Kauno apskrities viešoje bibliotekoje, Kauno menininkų namuose. Surengti koncertai – susitikimai su Kauno muzikos kūrėjais ir muzikologais Kauno apskrities viešoje bibliotekoje surengta unikali apie Kauno muzikos kūrėjus ir muzikologus paroda, atnaujinti bibliografiniai duomenys. Sukakties metai sudarė galimybes išleisti kompaktinę plokštelę ir gausiai iliustruotą, apžvalginį apie Kauno muzikos kūrėjus leidinį. Ta proga buvo užsakytas ir atliktas naujas kamerinis kūrinys vyriausiajam Kauno kompozitorių skyriaus nariui Vladui Švedui.
NAUJOSIOS MUZIKOS DIALOGAI – aktualių susitikimų ir koncertų ciklas. Inicijuotas Beatos Baublinskienės ir Zitos Bružaitės, 2011 m. buvo skirtas kompozitoriaus ir atlikėjo sąveikoms, o 2012 m. – kamerinės muzikos vitrinai. Renginių ciklu „Naujosios muzikos dialogai: kūrėjas ir atlikėjas“ stengtasi pakeisti atotrūkio situaciją tarp kūrėjo ir atlikėjo. 2011 m. bendradarbiaujant su keliuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) rengiamais šiuolaikinės muzikos festivaliais, surengti keli renginiai, o lapkričio mėn. Kompozitorių namuose, Vilniuje įvyko baigiamoji apskrito stalo diskusija “Naujosios muzikos dialogai: kompozitorius ir atlikėjas”, kurioje atlikėjai (Robertas Šervenikas, Skaidra Jančaitė, Rūta Ibelhauptienė ir kt), kompozitoriai (Ramūnas Motiekaitis, Egidija Medekšaitė, Feliksas Bajoras ir kiti), festivalių organizatoriai, (Zita Bružaitė, Antanas Jasenka, Remigijus Merkelys ir kiti) kritikai bei studentai išsakė savo požiūrį naujosios muzikos atlikimo klausimu, kėlė aktualias problemas. Diskusijos parodė, kaip svarbu skirtingiems naujosios muzikos lauko „žaidėjams“ išgirsti vieniems kitų pozicijas ir neužsidaryti nei savo „cecho“, nei netgi savo šalies rėmuose. 2012 m. aktualių susitikimų ir koncertų ciklas toliau plėtoja kalbėjimo ir muzikavimo gijas, kurias atspindi muzikos autorių ir ansamblių lyderių apklausa: Lietuvos kompozitorių sąjungos svetainė „Lietuvos muzikos antena“ – Naujosios muzikos dialogai (www.lks.lt/antena).
GYVI SKAITYMAI – 2012 m./2013 m. Tai besiformuojantis literatūros mokovų, kūrėjų ir mylėtojų sambūris, kuriam svarbu kurti bei išlaikyti gyvos literatūros tradicijas, inicijuoti ir plėtoti naujas „susitikimų žodyje“ formas, kurių dėka būtų stimuliuojama nauja lietuviška dramaturgija. Naujoje Kauno erdvėje – Fluxus ministerijoje, kuri startavo su šviežiomis kūrybinėmis iniciatyvomis, birželio 15 d. 21.00 įvyko savotiški naujos lietuviškos dramaturgijos „naktiniai“ skaitymai. Idėjos iniciatorius – rašykų puslapio www.rasyk.lt autorius Svoloč. Skaitymų metu buvo pristatyti naujausi internetinėje erdvėje besireiškiančių rašykų (Jaunas žmogus, Varna, Žil, Simonas Stanevicius) kūriniai ar jų fragmentai. Juos su švelniai teatralizuotu rūbu „perskaitė“ režisierių Rimanto Štaro ir Nidos Žilinskienės parengtos trupės. Naujų dramos kūrinių užsklandos buvo atvertos su lietuvių dramaturgijos klasikų – Antano Vienuolio bei Vinco Krėvės – Mickevičiaus, kurių 130 – sias gimimo metines šiemet minime, kūrinių („Prieblandoje“, „Šarūnas“) fragmentais. Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse – 2013 05 17 19.00 Venclovų namuose – muziejuje įvyko „Gyvi skaitymai“. Antrus metus, bendradarbiaujant su svetaine rasyk.lt ir jos autoriais buvo pristatytos naujos agricola, dailiulia, Kailas Spenseris, Svoloč pjesės „Ant duobės krašto“, „Dialogas“, „Bevardžių laiškai“ ir „Prieš pasikariant“, kurias perskaitė VšĮ „Stalo teatras“ aktoriai Saulė Degutytė, Jurgita Orlovaitė, Saulius Čėpla, Dainius Vengelis. Geriausios pjesės autorius tapo Svoloč, sukūręs pjesę „Prieš pasikariant“.
MAIRONIS, KALANTA IR AŠ – 2012 m. Garso ir vaizdo performansas priminė bei šiuolaikiškai perprasmino poeto Maironio, disidento Romo Kalantos laikmečiuose išgyventas emocijas, kodinius žodžius „Tėvynė“, „tikėjimas“, „laisvė“, „meilė“, „viltis“. Lietuvos chorų gadynės, hipių muziką ir pasipriešinimo bet kokiam suvaržymui filosofiją galiausiai užklojo šiuolaikinių klubinės muzikos DJ garsiniai kilimai. Idėjos autorė kompozitorė Zita Bružaitė, rašytojas ir scenarijaus autorius Herkus Kunčius, režisierius Tomas Stirna, aktorius Remigijus Endriukaitis, vokalinis ansamblis „Balsai“, vadovaujamas Egidijaus Kavecko, perkusininkas Arvydas Joffė bei DJ menininkai Benas Sakalauskas (Benua) ir Andrius Kauklys (Alien).
MOTETŲ VĖRINYS – 2019 m. Minint lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-ias gimimo metines, chorinės ir sakralinės muzikos mylėtojus pasitiko unikalus koncertas „Motetų vėrinys“. Juo norima atsigręžti į lietuvių kompozitoriaus, choro dirigento bei vargonininko Juozo Naujalio asmenybę, sukūrusio daug religinio turinio kūrinių. Koncerto programą ir naujų kūrinių premjeras atliko 2019 m. savo kūrybinės veiklos 45–ąsias metines minintis Šiaulių valstybinis kamerinis choras Polifonija (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), profesionaliai interpretuojantis įvairių epochų sakralinės muzikos kūrinius. Instrumentinius Juozo Naujalio kūrinius atliko Albinas Grazulis, Linas Skucas, Vaidas Andriuškevičius, Gintautas Kubilius. 2019 m. vyko keturi „Motetų vėrinio“ ciklo koncertai Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje, Šiaulių švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.